Římskokatolická
farnost Polička

Podcast

Jak vznikla myšlenka farních podcastů? Při tvoření rozhovorů pro časopis Farní posel vznikaly s hosty často i hodinové záznamy, ze kterých se pak rozhovor přepisoval. V těchto záznamech zaznívalo mnoho zajímavých historek, myšlenek a názorů. Pro limitovaný prostor se ale ne vždy vše do tištěné formy vešlo. Vznikla tak myšlenka nadále publikovat tištěné rozhovory, zároveň však také zprostředkovat zájemcům možnost vyslechnout autentický rozhovor s našimi hosty, který bude obohacen o spoustu věcí, které nelze do tištěné podoby vměstnat. Zároveň ale také nabídne autentické líčení přímo od našich hostů.

Rozhovory naleznete na farním YouTube kanálu v playlistu Na poličce: farní podcast.

Na poličce #6 Lukáš Hořínek: Nechci být ničeho otrokem, ve všem ať je svoboda.
Farní podcast 7. 9. 2021

Na poličce #6 Lukáš Hořínek: Nechci být ničeho otrokem, ve všem ať je svoboda.

Lukáš Hořínek je především poutník, který žije nomádským životem. Na svou první pouť vyrazil už v patnácti letech, kdy de facto utekl z domu a vydal se na pouť do Santiaga de Compostela. Zároveň je Lukáš také básníkem.

Na poličce #5 Petr Nguyen: Ve Vietnamu nefunguje individualismus, hlavní je komunita.
Farní podcast 25. 7. 2021

Když tohohle na půl Moraváka, na půl Vietnamce poprvé potkáte, může se jevit jako poměrně introvertní jedinec. Peťa je ale člověk mnoha tváří, a především člověk moudrý, kterému není jedno, co se děje v jeho okolí a ve světě obecně. Tématem rozhovoru bylo jeho konvertování, náboženství ve Vietnamu, situace katolické církve na východě a spousta dalších věcí.

Na poličce #4 Bob Fliedr: Nečekal jsem že mně psaní knihy o svatém Jakubu tak vtáhne.
Farní podcast 16. 6. 2021

Rozhovor s novinářem Bobem Fliedrem o nově vznikající knize pojednávající o historii poličské farnosti a chrámu svatého Jakuba většího v Poličce.

Na poličce #3 Majda Větrovská: To že člověk vypadá že je v pořádku neznamená že v pořádku je.
Farní podcast 24. 5. 2021

Poruchy příjmu potravy. Téma, které se týká stále více lidí, a přesto se o něm mluví poměrně málo a ještě méně lidí má celkový pojem o tom co vlastně poruchy příjmu potravy jsou. Majda si ale poruchami příjmu potravy prošla, a částečně prochází stále, proto může mluvit z vlastní zkušenosti. Jak do téhle skluzavky, ze které se velice těžko vysedá, člověk spadne? Jak ovlivní poruchy příjmu potravy a zážitek na pomezí života a smrti víru člověka a jeho život obecně? Dá se z Poruchy příjmu potravy vůbec uzdravit?

Na poličce #2 Nikdy nevíme co se stane zítra: Rozhovor s Jitkou Kosíkovou
Farní podcast 13. 4. 2021

Na poličce #2 Nikdy nevíme co se stane zítra: Rozhovor s Jitkou Kosíkovou

Paní Jitka Kosíková již několik let působí v organizaci lékaři bez hranic. Souběžně s tím se věnuje paliativní péči a v současnosti pomáhá v Poličce rozšiřovat činnost Domácího hospice svatého Michaela. Tématy rozhovoru jsou: působení u Lékařů bez hranic, uprchlická situace ve světě, tabuizování tématu smrti ve společnosti...

Na poličce #1 Lhostejnost nás dokáže zavést až do záhuby: Rozhovor s Markétou Kutilovou
Farní podcast 1. 2. 2021

Novinařina, války v zahraničí, riskování života, víra či boží milosrdenství uprostřed válečných konfliktů. To jsou jen některá témata rozhovoru.

dnes
sobota 16. říjen 2021