Tři budovy na hřbitově u kostela sv. Michaela ve světle svící

Jako každý rok se i letos poličská farnost zapojila do akce Čas pro neobyčejné zážitky. Lidem brouzdajícím po večerní Poličce nabídla klidné útočiště ve hřbitovním kostele sv. Michaela. Hra světel svíček a papírových dekorací v jinak ztemnělém kostele přiměla nejednoho návštěvníka usednout do lavice a chvíli rozjímat. „Co jsme my, budete i vy“. Pohled na tento text, známý ze hřbitovních bran, se naskytl návštěvníkům při pohledu do sklepení kostnice a vedle položená rakev vybízela k myšlenkám na věčnost. Poslední zastávkou, do které návštěvníky navedla svíčkami označená cesta, byla zvonice. Její zpřístupnění si vyžádalo značnou přípravu. K vidění byla výstava historických már a také zvon, který v dřívějších dobách ohlašoval klekání. Expozice poličské farnosti jistě uspokojila ty, kdo hledají klid a ztišení, zvědavce, toužící nahlédnout do objektů, kolem kterých léta chodí, i náhodné kolemjdoucí.